Jak pracovat s databází firem MERK

Nově máte v Anabixu přístup k cenným informacím o firmách díky databázi MERK. V návodu se dozvíte konkrétní postupy, jak s MERKem pracovat takovým způsobem, abyste získali důležité údaje pro svůj vlastní byznys.

První výhodou MERKu je automatické doplnění DIČ a fakturační adresy po vložení IČ české či slovenské firmy. Toto je součástí základního nastavení nových i stávajících účtů. Pokud chcete k novým firmám získávat i další údaje, pak si je potřeba účet nejprve nastavit. Uděláte to přes Nástroje – Služby – MERK.

Můžete si zvolit, které informace chcete z MERKu k firmám doplňovat. Zaškrtnutím nabízených polí se vám automaticky vytvoří i příslušné vlastní pole ke všem kartám firem, nemusíte je tedy vytvářet ručně.

Na výběr máte:

  • Stav (textové pole, vyplní se jeden z údajů – Subjekt bez omezení v činnosti, Subjekt v insolvenčním řízení, Subjekt v likvidačním řízení, Uvalena nucená správa)
  • Okres (textové pole)
  • Počet zaměstnanců (textové pole)
  • Obrat (číselné pole, lze následně filtrovat dle rozmezí)
  • Zisk (textové pole, lze hledat dle shody)
  • Bez dluhu na VZP (checkbox – v případě zaškrtnutí znamená, že subjekt nemá dluh)
  • Plátce DPH (checkbox – v případě zaškrtnutí znamená, že subjekt je plátcem DPH)
  • Spolehlivý plátce DPH (checkbox – v případě zaškrtnutí znamená, že je firma spolehlivým plátcem)

Nastavení merk v Anabixu

Další volba je „Doplňovat chybějící data na pozadí“. Jejím zaškrtnutím se vám u firem, které již v Anabixu máte zadané, budou jednou denně doplňovat zatím nevyplněné údaje.

Poslední možnost „Přepisovat data firem informacemi z MERKu“ způsobí, že se jednou týdně provede aktualizace již vyplněných polí u firem a stávající informace se přepíší aktuálními v případě, že došlo ke změně. Pokud nechcete, aby vám Anabix měnil již jednou vyplněné údaje, tuto volbu nezaškrtávejte.

Nastavení synchronizace merk v AnabixuVyplněné informace o firmách najdete na kartě firmy.

Karta firmy merk v Anabixu

Dle těchto informací můžete také filtrovat v přehledu firem. U polí typu checkbox je k dispozici volba ANO / NE, u číselného pole lze zadávat rozmezí, u textového hledat shodu textu.

Přehled firmy pole merk v Anabixu

Další informace o výhodném spojení s MERKem naleznete v článku „S Anabixem máte firmy v merku“.

Důležitá upozornění

Poskytovatelem údajů o firmách je databáze MERK společnosti Imper. Do Anabixu data pouze přebíráme a za jejich správnost a aktuálnost neneseme odpovědnost. K informacím o firmách přistupujte tedy jako k orientačním a před přijetím případných opatření si je vždy raději ověřte na příslušných úřadech.

Smlouva mezi Anabixem a MERKem nepovoluje plošné dolování dat o firmách. Údaje lze získávat pouze k firmám, které již jako naši uživatelé znáte – jsou vašimi zákazníky, obchodními partnery, máte na ně kontakt včetně jejich souhlasu s oslovením. Pokud máte zájem o získání databáze nových potenciálních zájemců z řad firem můžete si je zakoupit přímo u MERKUu. Umožňují i cílený výběr podle předem daných filtrů – obor, kraj, velikost apod.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.